Splněné přání

Projektu Ježíškova vnoučata vděčíme za to, že se pan Marek Holý, herec Vinohradského divadla, dozvěděl o přání našich klientů setkat se s Naďou Konvalinkovou a sám se rozhodl návštěvu zorganizovat.

V našem domově se pravidelně ve středu odpoledne klienti scházejí v Kavárničce dříve narozených na kávu a něco sladkého k poslechu šlágrů z gramodesek. Tento týden však byla Kavárnička zcela jiná. Netradiční byla nejen tím, že se konala ve čtvrtek, ale hlavně proto, že nás přijela navštívit herečka Naďa Konvalinková a její kolega Marek Holý. Klienti se na setkání těšili, a tak byla jídelna, kde se kavárnička koná, úplně plná. Oba herci dorazili načas, plni elánu a dobré nálady začali vyprávět množství svých zážitků, ať už ze svých hereckých začátků či z různých natáčení a divadelních rolí. Všude bylo hned spousta smíchu a vůbec nevadilo, že někteří klienti hůř slyší, protože dobrá nálada, kterou herci svým vyprávěním rozdávali, nakazila úplně všechny přítomné. Za vůně kávy a dobré zábavy utekly téměř dvě hodiny, kterými nám paní Konvalinková a pan Holý zpříjemnili čas. Na závěr jsme se ještě všichni vyfotili, herci rozdali podpisy a slíbili jsme si, že se zase takto určitě sejdeme. Klienti se rozcházeli do svých pokojů s úsměvem na tváři, a ještě druhý den si vyprávěli o návštěvě herců.

Děkujeme panu Holému za úžasný vánoční dárek a paní Konvalinkové za srdečnost, laskavost a vlídnost, se kterou návštěvu realizovala.