Vybavení domova

Našim klientům poskytujeme ubytování v I. a II. patře budovy. K dispozici máme šest jednolůžkových, devatenáct dvoulůžkových a jeden třílůžkový pokoj. Všechny pokoje jsou uzamykatelné a jsou standardně vybaveny. Klient má na svém pokoji k dispozici uzamykatelnou šatní skříň s nástavcem a zabudovaným trezorkem na peníze a cennosti, poličku, noční stolek, válendu nebo mechanicky či elektricky polohovací lůžko (podle zdravotního stavu a výběru  klienta), stůl, polokřeslo, umyvadlo se studenou a teplou vodou, zrcadlo s poličkou, světlo stropní, halogenovou lampičku, dorozumívací aparát se signalizací k přivolání pomoci. Lůžko je vybaveno jedním velkým a dvěma malými polštáři, prošívanou dekou, letní prošívanou dekou, ložním prádlem a dvěma larysami. Všechny pokoje jsou dále vybaveny místním rozhlasem a výstupem pro TV přijímač. Okna jsou vybavena vnitřními žaluziemi a záclonami, na pokoji je PVC podlahová krytina. Sociální zařízení není součástí pokoje.

Klient má možnost po dohodě s Poskytovatelem si z domova přinést své ložní povlečení, lůžkoviny, poličku, hodiny, květiny, obrazy, lampičku, televizor, radiopřijímač či jiný přehrávač. Koncesionářské poplatky za vlastní přijímače a elektro kontrolu televizního přijímače si hradí klient ze svých finančních prostředků.

 

 

Sociální zařízení jsou společná a nacházejí se na jednotlivých patrech budovy. Koupelna v I. i II. patře je vybavena polohovatelnou vanou s bočním vstupem a zabudovanou perličkovou lázní a bezbariérovým prostorným sprchovým koutem a pojízdným zvedákem. Na každém patře je pět toalet s umyvadly. Jsou oddělené zvlášť pro muže, ženy a vozíčkáře. Všechny prostory jsou nově zrekonstruované, opatřeny bezpečnostním zámkem a signalizačním zařízením pro přivolání pomoci.

 

Klienti mají k dispozici i další společné prostory – jídelnu s kantýnou a terapeutickou místnost v přízemí, společenskou místnost a terasu s bezbariérovým přístupem vybavenou elektricky ovládanou markýzou, venkovním nábytkem v I. patře. Na obou patrech je klientům k dispozici čajová kuchyňka vybavená lednicí, vařičem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou a stolem se židlemi. Všechna podlaží jsou propojena výtahem na fotobuňku a hlásičem dojezdu na dané podlaží.

 

Kouření je z důvodu prevence možného vzniku požáru v objektu zakázáno kromě vyhrazených prostor označených „prostor pro kuřáky“. Klienti mohou kouřit v I. patře na terase, v  přízemí za výtahem ve vyhrazené místnosti pro kuřáky a v areálu parku v altánu. Všechny vyhrazené prostory jsou vybaveny sběrnou nádobou na nedopalky cigaret.

V areálu našeho domova je vybudován velký park s lavičkami, dvěma altánky, zahradním jezírkem a skalkou. Budova i park jsou zcela bezbariérové.

 

Z důvodu ochrany osob, jejich zdraví, života a majetku jsou venkovní prostory a vnitřní společné  prostory monitorovány kamerovým systémem se záznamem.