Děkujeme tímto za darování surovin pro výrobu svačinek, které podporují imunitu našich klientů.

Svačina: pomazánka z bílé ředkve zdobená květy lichořeřišnice, která je právem označována jako přírodní antibiotikum, které je perfektní pro boj se záněty, působí antibakteriálně a antiviroticky.

Z darovaného ovoce připravujeme klientům také domácí “smoothie” (ovocný koktejl) pro podporu imunity při boji s nemocí.
Darovanou zeleninu zpracováváme do domácích pomazánek, salátů nebo přidáváme k hlavním chodům.

DOMOV DŮCHODCŮ ŽÁDÁ O POMOC A SPOLUPRÁCI
Vážení,
onemocnění Covid -19 se v našem zařízení vyskytlo nejen u klientů, ale také u části pracovníků. Připravujeme se na personální krizovou situaci a žádáme o pomoc ty, kteří zůstali doma bez práce nebo mají možnost pomoci. Našim cílem je mít v záloze pracovníky, kteří by v případě naší personální krize byli schopni okamžitě pomoci.


Pracovní náplň: podání jídla, úprava postelí, úklid pokojů a společných prostor

Pracovní podmínky:

  • 220 Kč/hodina
  • dohoda o provedení práce, nejméně v rozsahu 20 hodin týdně
  • ochranné pomůcky zajištěny, nácvik použití rovněž
  • povinný PCR test před nástupem na naše náklady

Upozorňujeme, že se jedná o práci v prostředí výskytu onemocnění Covid -19 a o pomoc nemocným klientům v rozsahu pracovní náplně. Každého pracovníka budeme ke způsobu pomoci srozumitelně instruovat.

Pokud chcete pomoci i jinou formou, budeme vděční za ovoce a energetické tyčinky pro zaměstnance, pro které je v tuto chvíli práce ve ztížených podmínkách fyzicky i psychicky vyčerpávající. Klienty je možné podpořit šumivým vitamínem C či vitamínovými nápoji (džusy s dužinou apod.). V případě, že se rozhodnete pomoci, prosíme, předem se s námi domluvte na způsobu pomoci na níže uvedeném telefonním čísle.

Kontaktní osoba pro evidenci Vámi nabízené pomoci:
Ivana Břízková, sociální pracovnice – mob. tel. 606 731 797
Každému, kdo se rozhodne podat nám pomocnou ruku, moc děkujeme!

Sdělení o zpracování Krizového plánu V souvislosti s šířením nákazy nemoci Covid – 19 má Domov důchodců Humburky zpracován plán preventivních opatření, jehož cílem je ochrana zdraví našich klientů. Pro případ nařízení karantény máme zpracovaný Krizový plán, v rámci jeho realizace jsou provoz a péče o klienty personálně zajištěny. Po dobu případné karantény bude činnost služby zredukována na minimální rozsah. Nadále sledujeme informace v souvislosti s koronavirovou nákazou a jsme ve spojení s KHS a orgány státní správy. Klienti byli o zpracování Krizového plánu rovněž informováni.

VŠEOBECNÉ INFORMACE

V rámci prevence rozšíření onemocnění COVID – 19 sdílíme informace o novém typu koronaviru SARS-CoV-2, který toto onemocnění způsobuje a dále o preventivních krocích, která mohou snížit riziko nákazy :

Mimořádná opatření – co aktuálně platí

Seznam odběrových center – interaktivní mapa

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje

Nejaktuálnější informace najdete vždy na webových stránkách Ministerstva Zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/